Receptajánló: Szezonja van – Lecsó minden mennyiségben

A nyár elképzelhetetlen lecsó nélkül.

Rengeteg fajta lecsó létezik, mindenki másképp csinálja, minden tájegység más-más hozzávalót rak bele. Van rizses, tökös-cukkinis, gombás, tojásos és a franciák ratatuille lecsójáról még nem is szóltunk, de ugye mégis a magyar lecsó számunkra az igazi!

A most bemutatott verzió az, ahogy én készítem, virslivel és tojással szoktam, jó szaftosan, hogy legyen mit tunkolni. 4 bőséges adag lesz belőle.

10 db lecsópaprika
6 db paradicsom
2 db közepes vagy 1 nagy hagyma
1 pár – 25 dkg csípős kolbász (pl. Gyulai)
10 db virsli
4 db tojás
2-3 dl paradicsomlé (elhagyható)
olaj

1 tk őrölt kömény
2 ek cukor

A kolbászt felkarikázzuk, vagy ha apróbbra akarjuk, felezzük még a karikákat. Serpenyőben kis olajra dobjuk a kolbászokat, közben felaprítjuk a hagymákat, a kolbászra dobjuk és üvegesre pirítjuk.

Közben kicsumázzuk a paprikát és karikára vágjuk, majd megfonnyasztjuk. A paradicsomokat felaprítjuk és a lecsóhoz adjuk. Ha a paradicsomok nem engednének kellő levet, akkor paradicsomlével pótoljuk (lehetőleg házival) vagy felönthetjük vízzel is, aki nem szereti annyira paradicsomosan.

Most akkor rotyoghat egy jó 20 percet. Sózzuk, beleszórjuk a köményt, hozzáadjuk a cukrot. (A köményt és a cukrot azért szoktam belerakni, hogy a paradicsom savasságát elvegyem, epéseknek kötelező hozzávaló, hogy könnyebben emészthető legyen.)

Karikára vágom a virsliket, hozzáadom és pár percet így főzöm. (Én ilyenkor szoktam kivenni magamnak egy adagot, mivel csak a virslit eszem ki a lecsóból és friss kenyérrel tunkolom a szaftot 😉 ).

Közben felverem a tojásokat és a kész lecsóhoz adom, pár perc alatt összefőzöm és kész.

Similar Posts